00 / 00
|

Помфрит од моркови

30 min.

Потребни состојки

 • Сос:
 • 200g Битолска павлака  
 • 1 лажица мајонез
 • копар
 • сол
 • Печени моркови:
 • моркови
 • маслиново масло
 • лук во прав
 • рузмарин
 • сол

Подготовка

1.

Излупете и исецкајте ги морковите на тенки ленти.

2.

Ставете ги во тава за печење, попрскајте ги со маслиново масло, ставете им лук во прав и свеж рузмарин (доколку немате може и сушен).

3.

Печете ги на температура од 200 степени околу половина час.

4.

Во сад ставете ги состојките за сосот. Павлаката и мајонезот измешајте ги заедно со копар и малку сол.
На здравје!

Датум на објавување 01.12.2021.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal