00 / 00
|

Празнична салата со Битолска павлака, брокула и фета сирење

10 min.

Потребни состојки

  • 500gr Битолска павлака
  • 1 голема китка брокула
  • 150gr фета сирење 
  • Семки од тиква (малку потпечени) 
  • Сол

Подготовка

1.

Сварете ја брокулата на пареа, малку да омекне.

2.

Во сад ставете ја Битолската павлака, фета сирењето испасирано, брокулата исецкана на мали парчиња, семките и солта.

3.

Измешајте убаво. 

4.

За кратко време ќе добиете совршена креми салата.

Датум на објавување 15.12.2021.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal