00 / 00
|

Сос со павлака и авокадо

8 min.

Потребни состојки

  • 1 мало зрело авокадо
  • 1 лимон
  • 2 лажици Битолска павлака со 18% масленост
  • 1 гранче свежо нане
  • црн пипер

Подготовка

1.

Внимателно засечете го авокадото по должина и извадете ја семката.

2.

Излупете го авокадото и ставете го во сад, потоа убаво испасирајте го со вилушка.

3.

Додадете малку рендана кора од лимон, исцедете малку сок од лимон, нането исечете го на крупни парчиња и додадете го во садот.

4.

На крајот ставете ја Битолската павлака и црниот пипер и сè убаво измешајте.

Датум на објавување 17.04.2019.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal