00 / 00
|

Тиквички со нане и павлака

30 min.

Потребни состојки

  • 1 парче тиквичка
  • 180g Битолска павлака
  • 1 лажица Битолски путер
  • 15 ливчиња нане
  • сол по вкус

Подготовка

1.

Тиквичката исечете ја на кругови и на малку путер пропржете ја од двете страни, додека не добие малку потемна боја. Круговите наредете ги во долг сад и посолете ги.

2.

Загрејте путер додека тој не добие потемна боја и во него додајте едно пакување Битолска павлака и неколку листови нане.

3.

Со тој сос прелијте ги тиквичките и послужете. По желба може во сосот да се додаде и исечкан лук.

Датум на објавување 17.04.2019.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal