00 / 00
|

Запечени шампињони со павлака и кашкавал

45 min.

Потребни состојки

  • 300g свежи шампињони
  • 400g Битолска павлака
  • 300g изварка
  • 200g кашкавал
  • 1 мала лажичка оригано сол и црн пипер по вкус
  • малку маслиново масло

Подготовка

1.

Шампињоните измијте ги и исечкајте ги на тенки листови со дебелина од 3-5mm. Поделете ги на два дела и ставете ги во две мали, земјени тави. Во тавите поросете оригано, ставете малку маслиново масло и измешајте ги печурките.

2.

Печурките ставете ги да се печат 10 минути во загреана рерна на 250°C.

3.

Во меѓувреме, измешајте ги Битолската павлака и изварката. Во смесата додајте една лажичка оригано, сол и црн пипер по вкус. Мешајте додека добиете хомогена, кремаста смеса.

4.

Врз запечените печурки, во двете тави додајте ја смесата со павлака и зачини. Врз смесата ставете листови или рендан кашкавал.

5.

Тавите вратете ги во рерната и печете уште 10 минути, додека кашкавалот се растопи и порумени. Запечените печурки со павлака и кашкавал послужете ги додека се топли со фурнаринки или мини лепчиња по желба.

Датум на објавување 18.04.2019.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal