00 / 00
|

КРОКЕТИ СО КАШКАВАЛ И КУЛЕН

0 min.

Потребни состојки

  • 400g гауда
  • 150g кулен
  • Презла
  • Јајца
  • Сол и бибер

Подготовка

1.

Се ренда кашкавал и се додава ситно сецкан кулен. Се става сол и бибер и се меша смесата убаво.

2.

Потоа се формираат топчиња или друга посакувана форма, и се оставаат во фрижидер 10 минути.

3.

На крај се валкаат во разматено јајце и презла и потоа се пржат.

Датум на објавување 27.09.2021.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal