00 / 00
|

Руска супа

45 min.

Лесна и здрава супа со Битолска кисела павлака :)

Потребни состојки

  • 100 гр. сецкано и излупено цвекло
  • 100 гр. чаша рендан морков
  • 100 гр. чаша сецкан кромид
  • 1 коцка говедска супа ( 400 милилитри вода)
  • 200 гр. сецкана зелка
  • 1 лажица Битолски путер
  • Сол и бибер ( по вкус)
  • 1 лажица свеж сок од лимон
  • 1 лажица Битолска павлака

Подготовка

1.

Гответе ги цвеклото, морковите , кромидот и 1 коцка говедска супа и 400 милилитри вода 15 минути.

2.

Додадете зелка и Битолски путер и гответе уште 15 минути и потоа промешајтеја со сок од лимон. Откако супата е готова остајте ја да поседи еден саат (но и не мора) . Сервирaјте ја со Битолска кисела павлака , оваа комбинација е одлична.

Датум на објавување 17.06.2018.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal