PR

03. Nov 2017 Голем хуманитарен проект за едукација на децата: „Собираме и ре-креираме со Бимилк“ Близу 2.000 деца од 60 градинки ширум Македонија ќе учествуваат во креативни и едукативни работилници за зачувување на животната средина.Како општествено одговорна компанија, Битолската млекара... Read more
02. Nov 2017 Успешен пример како од мал семеен бизнис се станува еден од најголемите кооперанти на најголемиот млекорпоизводител во Македонија - Бимилк Со традиција уште од 1952 година, Млекара АД Битола денес е најголемиот производител на млеко и млечни производи во Р. Македонија, задоволувајќи ги секојдневно потребите на повеќе од милион... Read more
18. Sep 2017 Ново семејно пакување Битолско кисело млеко за целосно уживање Добро познатиот, традиционален вкус на кравјото Битолско кисело млеко отсега е достапен и во големо, семејно пакување од 700 гр во кантичка.Битолското кисело млеко досега беше достапно во пакување од... Read more
06. Sep 2017 Бимилк им посака сладок почеток на школувањето на првачињата ширум Македонија Традицијата вели дека за почетокот на учебната година, првачињата добиваат нешто слатко за лесно да им оди учењето.Посакувајќи им сладок, забавен и успешен пат во светот на образованието, Бимилк им... Read more
21. Aug 2017 Предлог-рецепти со Битолски путер за совршен семеен неделен ручек Вечната дилема на секое семејство во недела е што да се подготви за вкусен неделен ручек кога секој член од фамилијата е дома. Често се случува размислувањето, дискусијата, планирањето на оброкот, па... Read more
10. Aug 2017 Новиот Битолски путер е совршен за подготовка на вкусни домашни колачиња и кифли Битолскиот путер е најновиот производ од Бимилк што ги воодушевува сите сладокусци и љубители на вистинскиот вкус на путерот. Битолскиот свеж путер е создаден од најквалитетни суровини. Неговиот... Read more
08. Aug 2017 5 причини зошто јогуртот е идеално летно друштво Млечните производи, а особено јогуртот, се незаменливо друштво во топлите летни денови. Тој не само што вистински нè освежува, туку ни ја дава и потребната енергија да функционираме и да се... Read more
28. Jul 2017 Битолски јогурт во кругот на познатите семејства Веќе добро е познато дека Битолскиот јогурт е секогаш во кругот на семејството. Тој ги негува семејните вредности, традицијата и заедничките семејни моменти, но знае и да изненадува, да поттикнува... Read more
05. Jun 2017 Голема донација на „Бимилк“ за децата од СОС Детско село по повод Светскиот ден на млекото По повод 1 јуни, Светскиот ден на млекото, „Бимилк“ организираше голема забава исполнета со  повеќе заеднички активности со децата згрижени во хуманитарната организација СОС Детско село. На... Read more
31. Mar 2017 Голема донација на „Бимилк“ за социјално загрозените деца Млекара АД Битола почна голема хуманитарна акција во која донира 12.000 пакувања Битолски густ јогурт во повеќе институции и организации низ Македонија.Со акцијата се опфатени установи и центри за... Read more

Pages