00 / 00
|

Битолски јогурт во кругот на познатите семејства

Датум на објавување 28.07.2017.

Веќе добро е познато дека Битолскиот јогурт е секогаш во кругот на семејството. Тој ги негува семејните вредности, традицијата и заедничките семејни моменти, но знае и да изненадува, да поттикнува дружење и заедничко уживање околу трпезата.

Така, во интересна акција, Битолскиот јогурт беше присутен и во кругот на познатите семејства. Знаејќи дека поради нивната ангажираност во јавниот живот, тие, несомнено, се грижат за своето добро здравје и добриот изглед, препознатливото Битолско чупе ги посети во нивниот дом и им достави уникатни подароци.

Шармантната Маја Гроздановска-Панчева, сопруга на познатиот фудбалер Дарко Панчев, нè пречека со отворена врата, а ќерките Надица и Марија беа особено изненадени од подарокот.

Панчеви велат дека доброто здравје и внесот на витамини и хранливи материи се особено важни за нивната исхрана, но она што е императив за време на нивниот оброк е токму собирањето на целото семејство.

Битолското чупе ги посети и Сања Ристиќ и Дејан Пецаковски, познатиот пар што од неодамна го имаат и третиот но најважен член – Иан. Се разбира, пријателите од Бимилк не го изоставија ниту него, па и тој си доби своја уникатна шолјичка.

Сања, меѓу другото, е позната и по својот активен начин на живот и е голем промотор на практикувањето здрави навики, па Битолскиот јогурт ѝ дојде како полн погодок. Дотолку повеќе што и за малиот Иан е исклучително важно да внесува дополнителна количина калциум, кој е потребен за правилен раст и развој на неговите коски.

Во оваа интересна акција не беа изоставени ниту внучињата на познатата актерка Снежана Коневска-Руси, Павел и Саша. „Кај баба е најубаво“, често знаат да кажат тие, а изненадувањето на врата им го направи денот уште поубав.

„Внуците ми се најголема радост“, вели Снежана, а кога тие ги внесуваат сите потребни минерали и витамини, јас сум најсреќна. „Да бидам искрена, и за мене е многу важно што Битолскиот јогурт позитивно влијае врз линијата и врз крвниот притисок, и е одличен во комбинација со секаков вид храна во кој било период од годината“, ни рече Снежана.

Додека овие 3 семејства уживаат во пријатниот вкус на Битолскиот јогурт во кругот на своите најблиски, Битолското чупе и пријателите на Бимилк се подготвуваат за нова авантура да изненадат нови семејства на кои, исто така, ќе им го направат денот поубав.

Есенцијални состојки за здрав раст на децата

Дури и мали деца знаат дека млекото нè прави силни и здрави. Млекото и млечните производи ни обезбедуваат приближно 75% од калциум...

23.06.2020.

Битолски сладолед со 10 витамини: Млечен сладолед за сите возрасти

Битолска млекара и Цермат го лансираат првиот млечен сладолед со 10 витамини на пазарот. Новиот производ е наменет за сите возраст...

04.06.2020.

Бимилк го одбележа денот на млекото со донација во Заводот за рехабилитација на деца и младинци

По повод 1ви јуни, Светскиот ден на млекото Битолска млекара реализираше значајна донација во производи за задоволување на потреби...

01.06.2020.

Стоматолозите препорачуваат јогурт и млеко за заштита на усната празнина од патогени микроорганизми

Млекото и јогуртот имаат бројни предности за здравјето без разлика дали станува збор за млад организам што расте и се развива или...

27.05.2020.

Совет од стоматолог: Зошто децата треба да пијат млеко и јогурт

Да се консумираат храна и напитоци богати со витамини и минерали е првиот и основен чекор што треба да се направи за зајакнување н...

13.05.2020.
00 / 00
|
Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal