00 / 00
|

Фит јогурт - Највкусниот моден додаток на моден викенд Скопје 2015

Датум на објавување 06.04.2015.

Фит јогуртот на Бимилк беше официјален оброк на манекенките на овогодинешниот Моден Викенд Скопје, чие единаесетто издание се одржа од 1-5-ти април оваа година. Најпопуларниот функционален производ на пазарот Фит јогуртот на Бимилк наменет за оние кои сакаат да бидат во добра форма, здрави и витки беше главна ужина со која се освежуваа манекенките, модните дизајнери и критичари зад сцената на Модниот викенд Скопје.

Работењето во светот на модата подразбира посветување на големо внимание на квалитетот на храната која што се консумира, оттука Фит јогуртот богат со протеини и ниско ниво на масти и калории е идеален избор особено за оние кои се претставуваат на модни настани како Моден Викенд Скопје.

„Фит јогуртот е производ со избалансирана хранлива вредност, без прекумерни маснотии и калории за конзумирање во текот на денот. Богатството со протеини и кремастиот вкус го прават Фит јогуртот исклучително здрава и вкусна ужина, особено за оние кои имаат активен животен стил.“ – изјави Полексена Ристеска, маркетинг менаџер во Бимилк.

Фит јогуртот е достапен во три вкуса: Фит крем јогурт, Фит јогурт со мед, ореви и житарици и Фит јогурт со тиква и цимет.

Есенцијални состојки за здрав раст на децата

Дури и мали деца знаат дека млекото нè прави силни и здрави. Млекото и млечните производи ни обезбедуваат приближно 75% од калциум...

23.06.2020.

Битолски сладолед со 10 витамини: Млечен сладолед за сите возрасти

Битолска млекара и Цермат го лансираат првиот млечен сладолед со 10 витамини на пазарот. Новиот производ е наменет за сите возраст...

04.06.2020.

Бимилк го одбележа денот на млекото со донација во Заводот за рехабилитација на деца и младинци

По повод 1ви јуни, Светскиот ден на млекото Битолска млекара реализираше значајна донација во производи за задоволување на потреби...

01.06.2020.

Стоматолозите препорачуваат јогурт и млеко за заштита на усната празнина од патогени микроорганизми

Млекото и јогуртот имаат бројни предности за здравјето без разлика дали станува збор за млад организам што расте и се развива или...

27.05.2020.

Совет од стоматолог: Зошто децата треба да пијат млеко и јогурт

Да се консумираат храна и напитоци богати со витамини и минерали е првиот и основен чекор што треба да се направи за зајакнување н...

13.05.2020.
00 / 00
|
Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal