Битолското чупе ги испрати добитниците на нивната голема берлинска авантура

Маја Мојсова Мијовска и нејзиното семејство вчера попладне отпатуваа за Берлин каде што благодарение на Бимилк и омиленото Битолск...

29.06.2016.

3.000 литри Битолскo млеко за децата во СОС Детско село

Бимилк го одбележа 1 јуни, Светскиот ден на млекото, со донација на 3.000 литри Битолско млеко за децата кои се под грижа на хуман...

01.06.2016.

ИЗВЛЕЧЕНИ ДОБИТИНИЦИТЕ ОД НАГРАДНАТА ИГРА „АВАНТУРИТЕ НА БИТОЛСКОТО ЧУПЕ‘‘

Викендов донесе среќа на многумина кои учествуваа во наградната игра на Бимилк
„Авантурите на Битолското чупе“.

25.05.2016.

Дружење со Битолското чупе и размена на сликички во Cineplexx!

Cineplexx, БиМилк и Битолското Чупе оваа сабота (20-ти февруари) ве повикуваат на семеен ден исполнет со дружење, менување со слик...

20.02.2016.

Битолското чупе Ве носи на патување!

Инспирирана од најмладите, Битолска Млекара од денес започнува со големата забавна и креативна наградна игра низ која нѐ води Бито...

20.01.2016.

ГРАЃАНИТЕ ЈА ПОСЕТИЈА БИМИЛК И СЕ ЗАПОЗНАА СО НЕЈЗИНОТО РАБОТЕЊЕ

Млекарницата Бимилк во улога на домаќин ги пречека многубројните гости, граѓани и студенти кои ја искористија можноста да ја посет...

16.11.2015.

ПОВЕЌЕ ОД 4000 ДЕЦА СЕ ДРУЖЕА СО БИТОЛСКОТО ЧУПЕ

Преку приказната за битолското чупе во куќата на витамините, во текот на месец септември Бимилк организираше активности со кои се...

08.10.2015.

БИМИЛК Е НОВИОТ ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР НА ФЕСТИВАЛОТ БРАЌА МАНАКИ

Култните филмски ликови Малена, Матилда, Жената-мачка, Дороти и Холи беа специјалните гости на БиМилк коктелот и продефилираа на ц...

25.09.2015.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18
Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal